פורטל הגבס

עבודות גבס - עשה זאת בעצמך

עבודות גבס הן טרנד חם המשדרג כל סלון וכל חלל. לא תמיד חייבים לשכור בעל מקצוע מומחה בעבודות גבס. יש עבודות קלות כמו בניית מדפים, נישות ואפילו קירות נוי שאותן נוכל לעשות לבד. אחרי שתתמחו בעבודות הקלות תוכלו לנסות לבנות לבד גם עבודות גבס מקצועיות יותר.

שלבים כלליים בעבודות גבס

 1. בניית השלד - שלד של עבודות גבס מורכב מפרופילי מתכת, בדרך כלל ממסילות וניצבים. את המסילות נמדוד לפי האורך הרצוי ונחתוך בקלות באמצעות מספרי פח. כדי להקל על החיתוך כדאי לכופף את הפרופיל משני צידיו.
  חיבור חלקי השלד מתבצע באמצעות ברגי פח קודחים באורך 12 מ"מ.
 2. חיבור השלד אל הקיר – החיבור מתבצע באמצעות מיתדי דפיקה או מיתדים ללא ראש. כדי שלא ייווצר רווח בין הפרופיל לבין הקיר משתמשים במיתדים ללא ראש. בשני קצוות הפרופיל נתקין שני מיתדים.
 3. איטום -  את הרווח בין הפרופיל לבין המבנה נאטום באמצעות פס איטום.
 4. חיבור לוחות הגבס אל השלד - לאחר שחתכנו את הלוחות למידות הרצויות, נחבר אותן אל השלד באמצעות ברגים של פח גבס, אלו ברגים באורך של 25 מ"מ עם קצה קודח. יש לשים לב כי בין הברגים יהיה מרווח של לפחות 25 ס"מ. חשוב לוודא כי הבורג לא ישקע בתוך השלד, במקרה והבורג שקע, נבריג לידו בורג נוסף.
  טיפ לעבודה עם גבס: כדאי להשתמש במקדחת קלאצ'. מקדחת קלאצ' מקצועית מפסיקה את פעולת הקדיחה ברגע שהבורג נמצא בעומק הרצוי.
 5. הגימור של עבודות גבס - על הפינות יש להגן באמצעות פינות מתכת או פינה משתנה. פינה משתנה היא פינה המשמשת אותנו להגנה על פינות רבות כמו קרניזים, עבודות גבס ועוד.
 6. חיבור שני לוחות גבס - כאשר אנו מחברים שתי לוחות גבס באותו מישור, נעשה זאת באמצעות סרט שריון. סרט שריון הוא סרט המיועד עבור עבודות גבס ומטרתו לחבר בין שתי לוחות גבס הנמצאים על אותו מישור. 
  חיבור סרט שריון מתבצע באמצעות מרק. מורחים שכבת מרק על החיבור, מצמידים את סרט השריון עם המרית ולאחר מכן מורחים שכבת מרק דקה נוספת.
 7. ייבוש בסיום - לאחר תום העבודה יש להמתין עד שהחומרים מתייבשים ולמרוח שכבת שפכטל לגימור מושלם.

החומר המופלא הזה מאפשר לנו הגיע לעיצובי גבס מרהיבים המשדרים יוקרה אולם אם נבחר לעשות את העבודה בעצמנו ולא באמצעות קבלני גבס, כדאי שנתחיל בקטן עם עבודות גבס בסיסיות ורק לאחר שנצבור מיומנות וידע - נתקדם לעבר עבודות גבס מורכבות יותר. השלבים המתוארים הם כלליים וכמובן שלכל עבודת גבס יש את התוכנית שלה: פיצול חדר באמצעות קירות גבס אינו דומה להתקנת קרניז בסלון ולכן יש להמשיך לקרוא ולחקור פה באתר על עבודות הגבס השונות.

מלאו פרטים להצעה: